👈 فروشگاه فایل 👉

طرح توجیهی احداث اقامتگاه بوم گردی ( ویرایش سال 97 )

ارتباط با ما

... دانلود ...

طرح توجیهی احداث اقامتگاه بوم گردی ( ویرایش سال 97 )

توضیحات:

طرح توجیهی ( امکان سنجی ) احداث اقامتگاه بوم گردی ویژه تسهیلات 100 میلیون تومانی ویرایش جدید سال 97 /  مشاوره طرح توجیهی و امکان سنجی و راه اندازی اقامتگاه بوم گردی  در حجم 36 صفحه.

بخشی از متن:

معرفی طرح: اقامتگاه بوم گردی نوعی از محل های اسکان برای مسافران است که بر خلاف هتل ها که ویژگی یکسانی دارند، دارای ویژگی خاص محیطی خود بوده و به نوعی اقامتگاهی بومی و محلی است که عمدتا در خانه های قدیمی بازسازی شده و با شیوه ای که مطلوب برای مسافران باشد اداره می شوند.

در این اقامتگاهها سعی بر این است تا میهمانان با شیوه سنتی زندگی در آن محل خاص آشنا شده و از غذاهای محلی آنجا استفاده و در محیطی طبیعی سفر خود را به انجام برساند.

خدمات قابل ارائه:

در این واحدها باید همه خدمات رنگ سنت داشته باشد. صندوقچه های قدیمی بجای قفسه های کتاب و لباس، جاجیم و گلیم بجای فرش و موکت، غذاهای محلی ، شب نشینی دور آتش بجای تماشای تلویزیون، دوشیدن شیر گاو، پختن نان و غیره از جاذبه های این محلها می باشد. هر چقدر سنتی تر باشید و ابداعات نوستالوژیک داشته باشید توفیق بیشتری در جذب مخاطبان خاص خواهید داشت.

همچنین می توان فعالیت های طبیعت گردی مکمل مانند بیابان گردی، جنگل نوردی و گردشگری نجومی را نیز ترکیب نموده و خدمات کاملی را به مسافران ارائه داد.

سابقه طرح در ایران:

از یک دهه قبل واحدهای بوم گردی در برخی مناطق کشور به خصوص در استان اصفهان تشکیل شده که در آن موقع این واحدها بصورت امروز دارای شناسنامه نبودند. در دوسال گذشته ضوابط تشکیل این واحدها توسط سازمان میراث فرهنگی و گردشگری کشور تدوین گشته و از آن زمان ایجاد واحدهای بوم گردی شدت گرفته و در حال حاضر بیشتر از 500 واحد ثبت شده با این عنوان به فعالیت مشغول می باشند.

مکان اجرای طرح:

روستاها و مناطق نمونه گردشگری، کویرها و مناطق جنگلی و همه روستاهای کشور که دارای جاذبه های تاریخی، فرهنگی و رفاهی می باشند گزینه مناسبی برای راه اندازی اقامت بوم گردی می باشند.

توسعه بوم گردی درآینده:

اینروزها همه به دنبال یک جای دنج و متفاوت برای آخر هفته خود می باشند و در روزهاي تعطيل مردم به‌دنبال فرار از زندگي ماشيني و پناه بردن به طبيعت هستند. بر همین اساس در چند سال اخير صنعت بوم گردی در ایران از رشد قابل ملاحظه ای برخوردار شده است.

از سوي ديگر آشنايي با فرهنگ و آداب و رسوم هر منطقه‌اي براي گردشگران علي‌الخصوص خارجي جذابيتي وصف‌ناشدني دارد.

همچنین بر اساس برنامه ششم توسعه که 20 میلیون گردشگر هدف برنامه می باشد توسعه اقامت گاه های بوم گردی در دستور دولت بوده و بر این اساس دولت برنامه های حمایتی برای تاسیس این واحدها در همه مناطق گردشگری و بافتهای تاریخی و روستایی را دنبال می نماید.

هزينه هاي سرمايه گذاري طرح (میلیون ریال)

مبلغ تسهيلات درخواستي متقاضي (هزار ریال): بخش جاري: 100 میلیون تومان

سرمايه ثابت: 6.355

سرمايه در گردش: 481

كل سرمايه گذاري طرح: 6836

سرمايه گذاري انجام شده: 0

سرمايه گذاري مورد نياز در بخش ثابت: 6.355

سرمايه گذاري مورد نياز در بخش جاري: 5193.5

شاخصهاي مالي و اقتصادي طرح

نرخ بازدهي داخلی: 75% درصد

دوره بازگشت سرمايه : 3.29 سال

فروش درنقطه سربسر در سال مبنا: 21.1% 2717 میلیون ریال

درآمد حاصله در سال مبنا: 819.2 میلیون ريال

سود خالص در سال مبنا: 1901 میلیون ريال

شرايط تسهيلات پيشنهادي كارشناس

نرخ سود تسهيلات بخش ثابت: 6% درصد

نرخ سود تسهيلات بخش جاري: 6% درصد

دوران مشارکت مدنی: 360 روز

دوران انتظار فروش اقساطی: 12 ماه

مدت زمان بازپرداخت تسهيلات بخش ثابت: 60 ماه

مدت زمان بازپرداخت تسهيلات بخش جاري: 60 ماه

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوینت توازی علائم و قراردادها آموزش ویدئویی+جزوه فصل ششم ریاضی یازدهم تجربی(حد و پیوستگی) تحقیق حمایت از حقوق ماکیت فکری در فقه و حقوق ایران و کنوانسیونهای بین المللی پاورپوینت (اسلاید) بررسی عوامل مؤثر بر چندلا کنی و چندلا تابی ليست شركتهاي پخش استان گلستان