👈 فروشگاه فایل 👉

نقش سیاست خارجی در حمایت از اهداف اقتصادی با تأکید بر اقتصاد مقاومتی

ارتباط با ما

... دانلود ...

نقش سیاست خارجی در حمایت از اهداف اقتصادی با تأکید بر اقتصاد مقاومتی

توضیحات:

تحقیق نقش سیاست خارجی در حمایت از اهداف اقتصادی (با تأکید بر اقتصاد مقاومتی)، در قالب فایل pdf و در حجم 12 صفحه.

این پژوهش به مفهوم سیاست خارجی، تفاوت سیاست داخلی و خارجی، نهادها و سازمان های تصمیم گیرنده در سیاست خارجی، مدل واقع گرایی کلاسیک برای تحلیل رفتار سیاست خارجی، سیاست خارجی عمل گرایانه و توسعه اقتصادی، مفهوم، ویژگی، ارکان اقتصاد مقاومتی، و نهایتا سیاست خارجی و اقتصاد مقاومتی می پردازد.

بخشی از متن:

در هر کشور، رشد و توسعۀ اقتصادی علاوه بر اتکا به منابع داخلی و یا نقش دولت، به نحوۀ تعامل آن کشور با نظام بین المللی نیز بستگی دارد و در تعامل دو حوزۀ داخلی و بین المللی است که ظرفیت های یک کشور برای رشد و توسعه شکوفا می گردد. اصلی ترین سوال در این بین، این است که چه عامل یا عواملی در رشد و توسعۀ اقتصادی کشورها مؤثر هستند؟ در مقاله حاضر ابتدا مقدمه ای نظری پیرامون سیاست خارجی ارائه خواهد شد و با مبنا قرار دادن سیاست خارجی عملگرایانه بعنوان سیاست خارجی تأثیرگذار در ارتقای جایگاه اقتصادی کشورها؛ مؤلفه های آن در خصوص کشور جمهوری اسلامی ایران مورد بررسی قرار گرفته و در ادامه به مفهوم اقتصاد مقاومتی، ویژگی، ارکان آن و به در نهایت به سیاست خارجی و اقتصاد مقاومتی اشاره خواهد شد.

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوینت جزوه درس شيوه ارائه مطالب علمي و فني معرفی ابزارهای مشتری مداری در نظام اداری-دولتی تحقیق ماشین های CNC دانلود نقشه بخش های شهرستان همدان بوجود آوردن شغل و کارآفرینی